top of page

NELLO CECCON

İlk Self I-Dentity Through Ho'oponopono SITH® sınıfına 2006 yılında Dublin'de katıldı. İtalya'nın koordinatörü olmadan önce yöntemi üç yıl boyunca sürekli olarak uyguladı. 2009'da Ihaleakala Hew Len, Ph.D ve Mary Koehler – My Wild Irish Rose ile İtalya'daki ilk SITH® sınıfını organize etti. İtalya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İsveç, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Asya'da YÜZ YÜZE dersler ve İtalya, İrlanda, İsveç, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Asya'da ÇEVRİMİÇİ dersler vermektedir. Morrnah Nalamaku Simeona kitabı: “Bilgeliğin Çiy Damlaları”'nı İtalyancaya çevirme fırsatı bulduğu için minnettar. Temizlik, dışarıdaki şeyler için endişelenmek yerine kendini sevmenin, kendine bakmanın ve kendini bırakmanın ne kadar önemli olduğunu fark etmesini sağladı. Bu uygulama boyunca, arkadaşlarının ve öğrencilerinin kanser ve depresyon gibi ciddi hastalıklardan iyileşmesi veya ağır aile kavgaları ve mali sıkıntılardan başarıyla geçmesi gibi birçok mucize yaşadı. Ailesinden ayrılmak zorunda kaldığında Ho'oponopono'nun gücünü deneyimledi, hayattan aldığı hediyeler ve üç çocuğu için sevgi, barış ve şükran yerinde kalabildi. Nello, bir Mühendis olarak SITH® yöntemini uygular, ayrıca Verona Mahkemesi için Arabulucu ve Resmi Teknik Danışmandır. Center for Spiritual Development’ın kurucusu ve koordinatörüdür. SITH® sürecini kişisel hayatı, sağlığı, işi, mali durumu ve ilişkileri ile ilgili konularda sürekli ve keyifle uygular.

SENA ALP, Ho’oponopono ile Öz Ben-lik®’i (SITH®) 2012 YILINDA Mary Koehler-My Wild Irish Rose’dan öğrenmiştir. O zamandan beri temizlik yapmak onu yaşam biçimidir. Online olarak Amerika Birleşik Devletleri, Alaska ve Türkiye’de; yüz yüze Almanya, Romanya ve Türkiye’de eğitimler vermiştir. Temizliğin hazinesini ve özgürlüğünü deneyimlemiştir.  Ho’oponopono tecrübesi ona birçok şeydeki mükemmelliği göstermiştir. Çok sıklıkla saflığı ve yaşamla bağlantıyı hissetmiştir. Sena için Ho’oponopono kim olduğumuzu hatırlamamız için bize verilmiş çok özel bir hediyedir.

LORENZO CECCON

İlk SITH® sınıfına 2011 yılında İtalya, Riccione'de Dr. Ihaleakala Hew Len ve Mary Koehler – My Wild Irish Rose ile katıldı. O zamandan beri hem öğrenci hem de personel olarak sürekli olarak Ho'oponopono seminerlerine katılmaktadır. Lorenzo, Makine Mühendisliği alanında Yüksek Lisans Derecesine sahiptir ve bir Üniversitenin bilgi ve becerilerini ticareileştirmek amacıyla kurulan şirketinde çalışmaktadır. Ho'oponopono'yu kendisine, ailesine, yaşadığı çiftlikteki bitkilere, ağaçlara ve hayvanlara uygular. Mühendislik mesleğinde, temizleme sürecini de genel olarak robotlar ve makinelerle uygulayarak harika sonuçlar elde ediyor. Ho'oponopono® Aracılığıyla Öz Ben-lik'i öğrendiği için son derece minnettar çünkü bu güçlü armağanın uygulanması nedeniyle hayatı sürekli olarak iyileşiyor. 2019'dan beri İtalya'da hem YÜZ YÜZE hem de ÇEVRİMİÇİ dersler vermektedir.

bottom of page